سیستم جمع آوری کود 

سیستم جمع آوری کود

فهرست مطالب

سیستم جمع آوری کود یکی از تجهیزات مرغداری ها میباشد که ساخت و تولید ماشین سازی گلپایگان میباشد و برای جمع آوری کود از قفس مرغ استفاده میشود

درباره سیستم جمع آوری کود از قفس پرورش مرغ تخمگذار

یکی از مهمترین تجهیزات سالن های پرورش مرغ تخمگذار ، سیستم کود جمع کن است. این دستگاه از یک شبکه سیمی و تسمه تونی تشکیل شده ، کود ها را به خارج از سالن منتقل می‌کند کود پرندگان از طریق نوار نقاله از سالن خارج می‌شود، بنابراین هوای تازه به طور پیوسته در محیط به جریان در می‌آید. این مسئله نشان می‌دهد که سالن پرورش مرغ تخم گذار باید مجهز به بهترین سیستم‌های تهویه باشد.

سیستم جمع آوری کود
سیستم جمع آوری کود از قفس مرغ

 مکانیزه کردن سالن های پرورش مرغ ها و تجهیزات جمع آوری کود، راندمان نهایی را افزایش می‌دهد و این در مقایسه با حالتی که مرغ ها در بستر نگهداری می شوند، می تواند هزینه های مصرف سوخت یا میزان تهویه را به حد مطلوب برساند. تهویه مرتبه سالن پرورش مرغ ها و خروج کود از شیوع بیماری‌های واگیردار جلوگیری می‌کند و سلامت مرغ های مادر را تضمین می نماید.

 مهمترین مزایای پرورش مرغ تخمگذار در قفس

 اگرچه پرورش مرغ بومی در بستر نسبت به پرورش مرغ ها در قفس مزایای زیادی را دارد اما سیستم قفس برای مرغ ها بسیار سودمند است.

مهمترین مزایای سیستم قفس برای پرورش مرغ به صورت زیر معرفی می شود:

  • کنترل بهتر شرایط بهداشتی مرغ ها، واکسن زدن، دارو دادن به مرغ ها و جدا کردن ساده تر مرغ های مریض از مرغ های سالم
  • حذف کوکسیدیوزوکرچی
  • امکان جای دادن تعداد بیشتری مرغ در قفس ها به صورت چند طبقه در حداقل فضا
  • امکان تغذیه بهتر مرغ ها و جلوگیری از ریخت و پاش در اطراف دانخوری
  • تولید تخم مرغ های تمیز تر و عدم شکستگی آنها

بهترین شرایط نگهداری از مرغ های تخمگذار چگونه است؟

 شرایط استاندارد برای سالن های پرورش مرغ تخمگذار، حدود ۲۵ درجه است. به ازای هر یک درجه کاهش یا افزایش، تغییراتی را در تولید یا تخمگذاری یا تغییر شرایط ظاهری تخم‌های و کیفیت آنها شاهد خواهیم بود. با تغییرات درجه دمای محیط، وزن تخم مرغ ها هم کاهش پیدا می‌کند. سالن پرورش مرغ باید از نور و تهویه کافی برخوردار باشد.

سیستم تهویه

 اگر سیستم های تهویه که بر اساس عملکرد خنک کنندگی – تبخیری کار می کنند در سالن نصب شوند، دمای سالن را می‌توانند تا ۱۹ درجه کاهش دهند. این مسئله برای مناطق گرمسیری اهمیت دارد. به طور کلی انتخاب سیستم های تهویه در سالن های پرورش مرغ با یک مدیریت صحیح امکان پذیر است. در این مسئله توجیه اقتصادی و هزینه ها بسیار اهمیت دارد.

 در یک فضای ۱۵ متری می توان با سیستم قفس عمودی حدود ۳۰۰ قطعه مرغ تخمگذار را در چهار طبقه نگهداری کرد.

بدانید که حتی اگر مشتری ما نباشید برای ما به عنوان یک تولید کننده و هم وطن قابل احترام هستید و وظیفه ی تیم ماشین سازی گلپایگان می باشد که همیشه جوابگوی شما باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازیافت پت

بازیافت پت

بازیافت پت افزایش رشد جمعیت و مهاجرت به شهرها، تغییر الگوی مصرف و رواج فرهنگ مصرف گرائی و توسعه صنایع بسته بندی بویژه صنایع بسته

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا